Využíváme cookies pro zlepšení funkčnosti našich webových stránek a abychom lépe porozuměli, jak naši návštěvníci stránky, nástroje a služby používají. Používáním této webové stránky souhlasíte s tím, že využíváme cookies. Pro více informací klikněte zde.

Zavřít

  

    

Jak vybrat správné brýle


Dnešní moderní doba nám nabízí nepřeberné množství modelů, co do tvarů, barev i materiálů. A proto je někdy velice obtížné najít ten správný typ brýlí zrovna pro Vás. Tady jsme pro Vás připravili něco málo rad, kterými byste se při nákupu mohli řídit. Nezapomeňte především na to, že brýle byste si měli vybírat podle vašeho vkusu a řídit se především tím, co se Vám líbí a je pro Vás pohodlné.

  
  

  

  

  


  

  

   

  

  

Výběr podle starých brýlí


Pokud jste již vlastníci brýlí, tak pro Vás bude výběr nových brýlí o něco málo jednodušší. Jestliže jste byli se svými dosavadními brýlemi spokojeni, podívejte se na vnitřní stranu jedné ze stranic, kde by měla být na konci tři čísla, podle kterých se budete řídit.

   

  

Stranice

      

První číslo (52) určuje šířku očnice. Druhé číslo (20) udává šířku nosníku. A třetí číslo (135) je délka stranic. Čísla nemusí být úplně stejná, ale čím blíže budou jejich hodnoty tím více se rozměrově budou podobat Vašim nynějším brýlím.

  

  

  

  

  


   

  

  

     

    

Výběr nových brýlí


Jestliže si kupujete svoje první brýle, nebo se svými dosavadními brýlemi již nejste spokojeni, můžete při Vašem výběru přihlédnout k tvaru Vašeho obličeje. Neexistují však žádná přesná pravidla, která by jasně určovala, k jakému obličeji se hodí určitý tvar obrouček, neboť existuje mnoho tvarů obličejů, které jsou často kombinací dvou a více tvarů.


  

  

Podle tvaru obličeje

   

  
Protáhlý obličej

Protáhlý obličej

U takto protáhlého obličeje jsou nejvhodnější variantou obruby se zakulacenými rohy
s níže umístěnými stranicemi a hlubokým nosníkem.

    

         

Kulatý obličej

Kulatý obličej

U kulatého obličeje jsou vhodné především hodně výrazné a hranaté obroučky. 
Brýle by však neměli být širší, nežli Váš obličej.

  

     
Trojúhelníkový obličej

Trojúhelníkový obličej

Pro tento typ obličeje jsou vhodné decentní obroučky, jako jsou bezobroučkové
a nebo poloobroučkové brýle. Doporučují se spíše zakulacené obruby.
 

  

Oválný obličej

Oválný obličej

S takovýmto typem obličeje máte v podstatě vyhráno. Pro tento typ  jsou vhodné
v podstatě jakékoli brýlové obruby.

  

Čtvercový obličej

Čtvercový obličej

Pro čtvercový tvar obličeje jsou vhodné především kulaté obruby. Dále jsou také vhodné i bezobroučkové (vrtané) brýle.
Naopak nevhodné jsou hranaté, nebo příliš úzké brýle.

  

  

  

  


  

 

    
Podle barvy

    

   

Jestliže budete vybírat brýle podle barvy, měli byste se řídit především barvou vlasů a odstínem pleti. Měli byste brát v potaz také barevné ladění Vašeho oblečení a šperků. Samozřejmě záleží pouze na Vás, jakou barvu zvolíte. Pokud máte oblíbenou barvu, kterou rádi nosíte, zvolte barvu Vašich brýlí, která bude ve stejné barvě, nebo v jejím odstínu. Pro tmavovlasé typy lidí se hodí většina barev ať už světlé, nebo tmavé. Doporučujeme modré, zelené a taky červené. Ke světlé pleti a světlým vlasům se hodí světlé nebo trochu tmavší barvy. Jsou to např. zlaté, kakaové, béžové či hnědé barvy. Pokud máte tmavou pleť, hodila by se k Vám barva především zlatá, stříbrná, nebo průhledná. Neutrální barvy, které se hodí ke všem typům, jsou barvy světle hnědá, nebo bronzová.