Využíváme cookies pro zlepšení funkčnosti našich webových stránek a abychom lépe porozuměli, jak naši návštěvníci stránky, nástroje a služby používají. Používáním této webové stránky souhlasíte s tím, že využíváme cookies. Pro více informací klikněte zde.

Zavřít

   

    

Inteligentní brýle pro řidiče

DriveWear

  

 

Samozabarvovací polarizační brýle Drivewear


Doba, kdy člověk vystačil s jedním párem dioptrických a jedním párem slunečních brýlí, je již minulostí. V současném moderním světě, kde významnou roli hraje automobil, potřebujeme další kategorii čoček, čočky DriveWear. Čočky DriveWear jsou schopny reagovat na měnící se světelné podmínky, a to jak venku, tak za čelním sklem automobilu. Reagují na různou intenzitu denního světla, a zajišťují tak uživateli kvalitní vidění za každého počasí. Čočky DriveWear chrání zrak před oslněním díky vysoce účinnému polarizačnímu filmu a nabízejí uživateli kvalitní vidění díky novému uspořádání fotochromatických molekul, které jsou aktivovány jak viditelným světlem, tak UV zářením. Drivewear, brýlová čočka budoucnosti, byla vyvinuta kombinací dvou nejpokrokovějších technologií, jaké dnes v oční optice existují.

   


DriveWear technologie

      

  


  

 

  

Zataženo

(nízká hodnota denního světla)
    

   

Zataženo 

Při zamračeném počasí je propustnost čoček DriveWear vysoká, což umožňuje přenos maxima světelné informace dopadající na sítnici oka. Čočky tak umožňují jasné a ostré vidění při nízké intenzitě denního světla. Vysoce kontrastní polarizační film zabraňuje oslnění, které by jinak nepříznivě ovlivnilo vidění za daných světelných podmínek. V tomto stupni aktivace mají čočky Drivewear vysoce kontrastní zeleno/žlutou barvu. Pro aktivity ve volné přírodě a pro řízení při zatažené obloze neexistují lepší čočky.

      

Zataženo

  

Čočky DriveWear mají velmi účinný polarizační film, který svou vysoce kontrastní světlou barvou posunul vývoj polarizačních filtrů na novou úroveň funkčnosti a světelné propustnosti. Je aktivován již při nízké intenzitě světla, odstraňuje oslnění a zlepšuje ostrost vidění.


Zataženo
  

Při nízké intenzitě denního světla, např. při zamračeném počasí, jsou fotochromatické molekuly čoček TransitonsR v "klidovém" stavu a umožňují viditelnému světlu projít skrz čočku. Nicméně i v klidovém stavu poskytují čočky DriveWear 100% ochranu proti UV A a UV B záření, což je jedna z výhod Activated by Transitions.   

      

     

   

   


    


Denní světlo
   

Polojasno

Při řízení za slunečného počasí mají čočky DriveWear nižší propustnost, aby mohly regulovat intenzitu světla dopadajícího na sítnici oka. Čočky Drivewear podporují přednostní aktivaci červených čípků na sítnici oka (v menší míře také čípků zelených), výsledkem je nejlepší možné vidění za daných světelných podmínek. Velký význam má vysoce kontrastní polarizační film, protože blokuje oslepující oslnění, jedno z největších nebezpečí při řízení. Barva čoček DriveWear se v tomto stupni aktivace změní na měděnou, kterou mnozí považují za nejvhodnější barvu pro řízení. Čočky DriveWear umožňují nezkreslené vnímání barev světelné dopravní signalizace zvýrazněním červených a zelených tónů barevného spektra.
   
   
Denní světlo
   
  
Výjimečnost čoček DriveWear spočívá také v tom, že jako jediné fotochromatické čočky tmavnou i za čelním sklem automobilu. Jakmile jsou vystaveny působení viditelného světla, získají měděnou barvu, kterou mnozí považují za nejvhodnější pro řízení.
   
  
Denní světlo
  
   
Když je fotochromatická molekula vystavena zdroji energie (ostrému slunečnímu světlu), nastane složitá reakce a změní se chemická vazba a tvar molekuly. Jedinečnost DriveWear spočívá v tom, že tato aktivace není vyvolána pouze působením ultrafialového záření, ale také viditelným světlem.
  
   

     

  


  

     

  

 Ostré sluneční světlo

     

Jasno

Při pobytu venku za slunečného počasí mohou být zrakové receptory, tyčinky a čípky snadno přesyceny světlem. Za daných světelných podmínek čočky Drivewear ještě více ztmavnou, a maximálně tak filtrují nadbytečné světlo. Opět je velice důležitá nejvyšší možná ochrana před oslněním, kterou mohou poskytnout pouze polarizační čočky. Čočky Drivewear nabízejí uživateli vysoký komfort a ochranu zraku při pobytu venku za slunečného počasí. 


Jasné denní světlo

 

Jelikož venku není již UV záření blokováno čelním sklem auta, aktivuje se fotochromatická vrstva Transitions. Protože jsou aktivní všechny tři technologické vrstvy čoček, změní se jejich barva na tmavě hnědou a absorpce světla v této fázi je až 85%, přičemž je blokováno 100% UV záření.

  

Jasné denní světlo

 

V plně aktivovaném stavu jsou molekuly uspořádány do nové struktury. V tomto uspořádání absorbují světlo účinněji než v klidovém stavu, proto čočka ještě více ztmavne. Když je zdroj energie odstraněn, molekula se vrátí do své původní pozice a čočka zesvětlá. Fotochromatická technologie Transitions umožňuje opakování tohoto procesu po celou dobu životnosti čočky.

     

        

   


 

     

   

Řízení automobilu

 Při řízení je naše pozornost neustále něčím rozptylována. Všichni to známe velice dobře. S mobilem u ucha se snažíme naladit rádio nebo CD přehrávač, přitom přemýšlíme, kde honem zastavit na rychlý oběd, a ješte se snažíme uklidnit děti na zadní sedačce. Měnící se počasí a stav vozovky nám řízení ještě více komplikují. Často navíc usedáme za volat unaveni, a i když se necítíme v nejlepší kondici. Někteří z nás se také potýkají s fyzickými potížemi nebo jsou již ve věku, který může jejich reakce za volantem zpomalit. Všechny tyto faktory činí z řízení velice složitou a komplexní činnost i za ideálních podmínek. Někdy je zázrak, že dojedeme bezpečně do cíle. Vyrovnat se s těmito podněty je opravdu na hranici našich schopností. Často se můžeme ocitnout ve velmi reálném nebezpečí dopravní nehody. Zrak, který nám při řízení pomáhá vše zvládat, je namáhán až přespříliš. Asi čtvrt sekundy nám za volantem trvá než zrakový podnět zpracujeme a zareagujeme na na něj. Při rychlostí 90 km/hod tak ujedeme cca 7 metrů. Naše oči proto potřebují veškerou pomoc, kterou jim můžeme nabídnout. Nejčastější a největší nebezpečí představuje oslepující oslnění. Toto oslnění může způsobit intenzivní sluneční světlo odražené od nejrůznějších hladkých povrchů jako je např. vozovka, kapota, palubní deska našeho automobilu, nebo metalický lak auta jedoucího před námi. Riziko oslnění je nejvyšší v době, kdy je slunce nízko nad horizontem, časně ráno nebo v pozdním odpoledni, kdy zpravidla bývá i dopravní špička. Polarizační brýle pomáhají nehodám způsobeným oslněním předejít. Ostré slunce a oslnění představují sice největší nebezpečí, ale někdy jsou podmínky při řízení opačné: zamračeno, nepříznivé počasí a nízká intenzita denního světla. Za těchto podmínek potřebujeme čočku, která je co nejsvětlejší a má vysoce kontrastní barvu. Polarizace je i v tomto případě velmi důležitá, protože oslnění nám může nečekaně zkomplikovat vidění kdykoli. Oči, které se zhoršeným světelným podmínkám přizpůsobují, jsou na oslnění velice citlivé. DriveWear postupně mění barvu ze světlé na tmavou v závislosti na různých světelných podmínkách, přičemž polarizace je vysoce účinná ve všech úrovních aktivace. Je to jediná čočka navržená speciálně pro řízení automobilu.

  

    

Automobil

    

    

   


 

     

  

 

Modely brýlí

  

Modely

 

    

   

  

One

   

e-shop

DriveWear DW1A
DriveWear DW1B

   

   


       

        

    

Two

   

e-shop

DriveWear DW2A
DriveWear DW2B

   

   


   

   

   

Three

e-shop

DriveWear DW3A
DriveWear DW3B

    

       


    

   

Four

   

e-shop

DriveWear DW4A
DriveWear DW4B

   

   


    

        

     

Five

   

e-shop

DriveWear DW5A
DriveWear DW5B

   


   

   

     

Six

e-shop

DriveWear DW6A
DriveWear DW6B

  


      

            

   

Seven

   

e-shop

DriveWear DW7A
DriveWear DW7B

   

   


   

   

Eight

e-shop

DriveWear DW8A
DriveWear DW8B