Využíváme cookies pro zlepšení funkčnosti našich webových stránek a abychom lépe porozuměli, jak naši návštěvníci stránky, nástroje a služby používají. Používáním této webové stránky souhlasíte s tím, že využíváme cookies. Pro více informací klikněte zde.

Zavřít

 

  
Typy brýlových čoček

   

Progresivní (multifokální) čočky

Vám umožní pohodlné koukání na všechny vzdálenosti. S těmito skly uvidíte ostře do dálky, na střední vzdálenost i na blízko. Z estetického hlediska jsou lepší, nežli bifokální skla, protože nejsou vidět přechody mezi dioptriemi. Přechody jsou plynulé, a proto jsou i pohodlnější pro Vaše oči. Tyto brýle ráno nasadíte a večer sundáte. Jiné již nebudete potřebovat. Máte-li obavy z volby multifokálních skel, nabízíme možnost si tyto skla zakoupit, a pokud Vás ani po vyzkoušení nepřesvědčí, zdarma Vám je vyměníme za bifokální, nebo brýle na dálku a na blízko, ve stejné ceně!

  

Multifokální čočka

  

  

 

       

  

Bifokální čočky

Nahrazují dvoje brýle. Nebudete muset mít u sebe brýle na čtení a do dálky. Je to levnější varianta, protože kupujete jen jednu obrubu, která se častým sundáváním a nandáváním neničí. Nevýhodou oproti multifokálním sklům je to, že mají jen dvě vzdálenosti a tak vzniká velký skok obrazu z dálky na blízko. Je to nepříjemné i pro Vaše oko, protože musí více akomodovat. Další nevýhodou je estetické provedení, kdy je na sklíčku vidět onen přechod do blízka.

  

Bifokální čočka

  

   

  

  

  

Office čočky

Neboli kancelářské čočky. Je to zjednodušená verze multifokálních čoček. V těchto čočkách uvidíte pohodlně na počítač a na blízko. Přechod mezi dioptriemi je plynulý. Novinkou na trhu jsou čočky, které obsahují i třetí dálkovou vzdálenost do tří metrů, tím zajišťují pohodlné využití v kanceláři. U všech těchto typů skel doporučujeme antireflex a PC filtr, který chrání Váš zrak před zářením z monitorů a umělého osvětlení.

    

Kancelářské čočky  Kancelářská čočka

   

  

     

   


  

   

    

   

 Materiály čoček

  

   

 Plastové čočky

Plastové brýlové čočky jsou oproti skleněným čočkám o mnoho lehčí. Jsou také mnohem bezpečnější, protože jsou mnohokrát odolnější, nežli čočky skleněné. Jedinou nevýhodou je, že nevykazují takovou odolnost proti poškrábání, avšak aplikujeme-li vhodnou povrchovou úpravu, je její odolnost téměř srovnatelná. Prodáváme veškeré typy plastových čoček ať už čiré, samozabarvovací, nebo barevné.

  

Plastová čočka

   

  

  

  

   

Polykarbonátové čočky

Polykarbonátové čočky jsou neuvěřitelně pevné, lehké a pružné. Tento materiál je také velice odolný proti nárazu. Dále poskytuje 100% ochranu proti UV záření. Naopak má malou chemickou odolnost.

  

Polykarbonát

 

 

    

      

       

Skleněné (minerální) čočky

Od skleněných čoček se již pomalu opouští. Jejich jediná výhoda je povrchová odolnost. Jejich nevýhodou je poměrně velká hmotnost, křehkost a nedají se dát do některých typů brýlí.

  

Skleněná čočka

   

   

 

   

   

Čočka Trivex

Je to nejlepší a nejlehčí typ čoček v dnešní době. Čočka Trivex je výjimečně odolný materiál, který byl původně vyvinutý pro armádu. Má dokonalé optické vlastnosti a je neuvěřitelně lehký. Také poskytuje 100% ochranu před UV zářením. Poskytujeme doživotní záruku na Prasknutí.

  

Trivex

   

  

  

 

 


  

   

     

  

             

       

Úpravy brýlových čoček

  

     

        

Antireflexní úprava

Jsou tenké vrstvy oxidů různých kovů aplikované ve vakuu na přední i zadní strany skel. Umožňují optimalizovat propustnost světla. Za stejných světelných podmínek se namáhání zraku za použití antireflexních čoček sníží o 8% a Vaše oči pocítí příjemný komfort, který jim přinese kvalitní antireflexní čočka. Antireflexní úprava také umožňuje zvýšení průhlednosti skel a zároveň odstraňuje nežádoucí odlesky. Zlepšuje se tak průhlednost čoček a oči působí přirozeněji.

Bez antireflexu

Bez antireflexu

S antireflexem

S antireflexem

   

   

 

     

 

Samozabarvovací čočky

Samozabarvovací čočky jsou v místnosti čiré a poskytují Vám tak čisté vidění a naopak, když s nimi vyjdete ven, automaticky se zabarví. Dokážou ztmavnout až na úroveň klasických slunečních brýlí. Propouštějí pro oči ideální množství světla, tím chrání Vaše oči a přispívají k zamezení vzniku vážných chorob.  A ve spojení s antireflexní vrstvou minimalizují rušivé a nežádoucí odlesky.

  

Samozabarvovací čočka

  

 

 

 

 

   

Tvrzené čočky

Tvrzení se provádí jednak u plastových čoček, kde vrstva dodává čočkám odolnost proti nárazu a poškrábání, přičemž jejich hlavní výhoda, kterou je lehkost, zůstává zachována. Tvrzení se provádí i u minerálních (skleněných) čoček, které jsou vhodné zejména pro děti, jelikož při rozbití čočky, jsou její úlomky zaoblené.

   

Tvrzená čočka

      

   

  

  

 

Tenčené čočky

Tyto čočky doporučujeme zákazníkům, kteří mají vyšší dioptrické hodnoty, a proto jsou pro ně ideálním řešením. Taková ztenčená skla nepůsobí v brýlové obrubě vůbec rušivě. Navíc díky snížené tloušťce jsou brýle i výraznělehčí, což podstatně zvyšuje Váš komfort při celodenním nošení.

Tloušťky čoček

     

     

  

 

    

Polarizační čočky

Jsou vhodné především do brýlí pro řidiče a sportovce. Jelikož zlepšují ostrost vidění, zvyšují kontrast barev a míru vnímání okolí. A především ruší nežádoucí odlesky. K dostání jsou u několika typů materiálů.

  

Bez polarizace

Bez polarizace

S polarizací

S polarizací

  

  

  

  

  

Barevné čočky

Většina plastových čoček, lze zabarvit podle Vašeho přání. Stačí, abyste si zvolili barvu a intenzitu zbarvení. Barvu si může nechat nanést na celou čočku rovnoměrně, nebo od horního okraje směrem dolů do ztracena (tzv. gradál).

Barevné čočky