Využíváme cookies pro zlepšení funkčnosti našich webových stránek a abychom lépe porozuměli, jak naši návštěvníci stránky, nástroje a služby používají. Používáním této webové stránky souhlasíte s tím, že využíváme cookies. Pro více informací klikněte zde.

Zavřít

 

   

    

Časté dotazy

     

 

Proč je špatné nosit hotové brýle ze supermarketu?
Jestliže nosíte tzv. hotovky ze supermarketu často, může u Vás dojít k bolesti hlavy, pálení očí, ke zrakové únavě a nekvalitnímu vidění. Na delší používání jsou tyto brýle zcela nevhodné. Proto, když už je používáte, tak by měli sloužit spíše jen „nouzově“. Jelikož nejsou zhotoveny podle předpisu přímo pro Vaše oči, tak nemají přesné dioptrické hodnoty a často zkreslují. Proto se jejich nošení nedoporučuje.
   


K čemu slouží antireflexní vrstva?
Antireflexní vrstva je dnes standardní úpravou. Zvyšuje propustnost světla a eliminuje veškeré odlesky na čočce. Předchází k únavě očí a zvyšuje estetiku Vašich brýlí.
     


Jaká je záruka na Vaše brýle?
Na obroučky máte záruku dva roky a na opravy tři měsíce. 
  
  

Jak mám správně čistit své brýle?
Čočky byste měli čistit pouze utěrkou z mikrovlákna a roztoky k tomu určenými. Jinak Vám celé brýle rádi vyčistíme ultrazvukem v naší optice.

 
     
Můžu nosit kontaktní čočky?
Kontaktní čočky může nosit téměř každý, avšak starším osobám a dětem je třeba věnovat zvýšenou péči.

   
   
Může špatná dioptrie ovlivnit můj zrak?
Ano. Proto byste neměli používat brýle s nevhodnou dioptrií ani poškrábané, nebo prasklé čočky. Mohlo by to negativně ovlivnit Váš zrak. Proto doporučujeme kupovat brýle pouze u Vašeho optika.

   
   
Jak náchylné jsou brýlové čočky k rozbití?
Pokud máte minerální (skleněné) čočky, tak jejich náchylnost k rozbití, oproti plastovým čočkám je několikanásobně větší. Proto pro zamezení rizika rozbití a možného poranění, doporučujeme zvolit čočky plastové či polykarbonátové nebo z materiálu Trivexkteré jsou výrazně odolnější proti rozbití.

  
   
Jdou zkombinovat brýle na dálku a na blízko?
Ano, jdou. Můžete si pořídit  bifokální brýle, které mají dvě vzdálenosti. Na blízko a do dálky. Nebo v lepším případě si pořídit progresivní (multifokální) brýlové čočky, které mají vzdálenosti tři. Do dálky, na střední vzdálenost a na blízko.

  
    
Co je vysokoindexní brýlová čočka?
Vysokoindexní brýlová čočka se vyznačuje vysokým indexem lomu světla. Obecně platí, že čím je index lomu vyšší, tím je čočka tenčí a poskytuje nositeli výrazně estetičtější vzhled brýlí.

  
  
Umožňují kontaktní čočky stejně dobré vidění jako brýle?
Ano a pro někoho jsou mnohem pohodlnější, nežli normální brýle. Kontaktní čočky naléhají přímo na oko oproti brýlím, které korigují Váš zrak se vzdáleností jednoho až dvou centimetrů. Kontaktní čočky se pohybují současně s očima a tím umožňují lepší periferní vidění, nežli brýle.

  
    
V čem jsou plastové čočky lepší?
Především mají mnohokrát menší hmotnost, a tudíž jsou podstatně lehčí, nežli čočky skleněné. Další jejich velkou výhodou je bezpečnost. Jsou téměř nerozbitné, a proto jsou vhodnější pro děti a pro sport. Dají se vyrobit v mnoha barevných odstínech o různé intenzitě. A především zachycují více škodlivého UV záření.

  
        
Jaké jsou příspěvky na brýle od zdravotní pojišťovny?
Děti do 15 let: Příspěvek na obroučku 300,-. U nás plastové čočky do 6 dioptrií zdarma. Dospělí: Příspěvek na obroučku 150,-. Na brýlové čočky do 6 dioptrií sférické (bez cylindru) 51,- a Torické (s cylindrem) 111,-. Výměna skel 35,70.-.

  
    
Zabrousíte mi skla do brýlí, které už mám?
Rádi Vám zabrousíme čočky do vašich brýlových obrub.

  
    
Zamlžují se mi brýle, máte pro mě nějaké řešení?
Ano, prodáváme speciální brýlové čočky, které zabraňují zamlžování.   

  
     
Mohu si u Vás koupit sluneční brýle s dioptriemi?
Ano, můžete. Můžete si vybrat skleněné, nebo plastové čočky, které jsou k dostání v mnoha barevných odstínech.